Motoskijöring - V tomto druhu skijöringu jsou v jednom týmu dva účastníci - řidič a lyžař nebo snowboardista.
Řidič ovládá čtyřkolku a jezdec se veze a drží se za lano, které je upevněno ke čtyřkolce.
 Jiří Stolín, Xtreme Sports
 na www.motoskijoring.cz
 
Smržovka Motoskijöring
Co je Motoskijöring
Termíny
Ceník
Jak objednat poukaz
 
Historie firmy
Fotogalerie
Videogalerie
 
Napište nám
 
 
@ 2007 Grafika a design:
Jiří Stolín, Xtreme Sports

Bungee Jumping
> Motoskijöring - Jiří Stolín, Xtreme Sports

Jeden z nejextrémnějších zimních sportů v České republice

Skijöring, původně způsob cestování do vzdálených míst během zimních měsíců, je nyní jedním z nejextrémnějších zimních sportů. Osoba na lyžích držící otěže je tažena za speciálně trénovanými závodními koni, které běží bez jezdce. Soutěžící jedou dech beroucí rychlostí až 50 km/h. Skijöring byl ukázkovou disciplínou na zimních olympijských hrách v roce 1928 a dnes tyto závody probíhají v mnoha zemích včetně USA, Kanady, Francie a částech Skandinávie. Většina závodů má délku 5 až 20 kilometrů. Ve všech případech jsou koně vychováváni a školeni, aby zůstali klidní během celého závodu a zvládali nasazenou uzdu i jezdce za nimi.

Skijöring je zimní sport, při kterém je člověk na lyžích připoután tažným lanem ke koni, psu (nebo více psům) či motorovému vozidlu. Název pochází z norského slova skikjoring, které znamená doslova "řízení na lyžích". Z neznámého důvodu při pojmenování sportu vypadlo písmeno k. Slovo skijöring, skijoring nedává v norštině (popř. dánštině, švédštině) smysl.

Psí skijöring
U psího skijöringu by měl být pes poslušný, vytrvalý, silný a neagresivní. Závody ve skijöringu se konají při závodech psích spřežení. Kategorie jsou rozdělené na ženy a muže, jezdí se s jedním nebo i dvěma psy. První závody skijöringu se v Československu konaly při závodech psích spřežení 16. března 1985 v Peci pod Sněžkou.

Motoskijöring
V tomto druhu skijöringu jsou v jednom týmu dva závodníci - řidič a lyžař. Řidič ovládá crossový motocykl a lyžař se veze za motocyklem drže se za lano, které je upevněno na motocyklu. Vítězem je ten tým, který jako první projede cílem. Další možností je jízda za čtyřkolkou na sněžných pásech. Jezdíme na Smržovce a okolí .

-->